Gyakorlati Szeminárium

A 2025. január 17-től kötelezően alkalmazandó DORA rendelet alkalmazásának első tapasztalatai.

Tikos Anita

főosztályvezető Magyar Nemzeti Bank
2026. Január 29.
09:00-13:00

Tematika

A DORA rendelet immár egy éve vált alkalmazandóvá, ennek megfelelően az MNB már közel egy éve ellenőrzi a rendelet végrehajtását helyszíni vizsgálatok valamint adatszolgáltatások útján.
Az előadás során bemutatom a 2025-ben elfogadott részletszabályokat, valamint a rendelethez kapcsolódó jogszabályi módosításokat. Immár teljesnek tekinthető az EU-s elvárásrendszer.
Az előadás keretében összefoglalom az eddigi felügyelés során szerzett tapasztalatainkat, a leggyakrabban visszatérő kérdéseket és hiányosságokat.

Az előadóról

a Magyar Nemzeti Bank Informatikai felügyeleti osztályának főosztályvezetője. Nemzetközi Tanulmányok (BA) és Európai és Nemzetközi Igazgatás (MA) szakos diplomáját egyaránt a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte. Immár több mint 10 éve foglalkozik EU-s kiberbiztonsági szabályozással és kiberbiztonsági együttműködésekkel, korábban globális szinten (a Nemzeti Kibervédelmi Intézet és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium képviseletében), jelenleg pedig a pénzügyi szektorra vonatkozóan az MNB képviseletében. Ezen felül pedig az NKE oktatója.