Az éves belső ellenőrzési terv készítésének folyamata. Információk összegyűjtése, értékelése, kockázatfelmérés, kockázatelemzés. Az egyes ellenőrzések kapacitásszükségletének becslése. A szervezet sajátosságainak és a vezetői preferenciák figyelembevétele.
Péter első komoly iskolája a Kajak-Kenu sport volt, amely a sportszerűségre és a szabályok megtartására tanította. Az ELTE-n jogi diplomát szerzett, amelyet kiegészített jogi szakvizsgával és a BKE (ma Corvinus) KTI-nél szerzett biztosítási szakértői másoddiplomával.
Munkatapasztalatait könyvelésben „egytollú indiánként” kezdte, majd 10 év után minisztériumban a fejezeti gazdálkodásba is bele kóstolt, munkajog, társadalombiztosítás és bérgazdálkodás területén 11 éven át. Közben a rendszerváltás és a KEHI alapítása új lehetőséget nyitott meg, ahol 12 évet töltött módszertani, időszakonként a jogi és a gazdálkodást is irányító elnökhelyettesként.
Ezt követően ismét a gazdálkodási kihívások vonzották, ezért 4 évet gazdasági vezetőként töltött egy fejezeti jogállású országos hatáskörű szervnél.
A Főváros kérésére 2011-től ismét az ellenőrzés tölti ki napjait, a Főpolgármesteri Hivatal ellenőrzési vezetőjeként. A Kajak-kenu sporttól sem szakadt el, ott is „ ellenőr”, a FB elnöke és mivel szereti a vizet és a közelében szeret lenni, ezért nemzetközi minősítésű versenybíró is. Persze a kétkezi sporttól sem szakadt el, évente indul a masters bajnokságon.
Másik kedvenc tevékenysége az ismeretek átadása, amelyet a Közigazgatási szakvizsga felkészítőkön és különböző ellenőrzéssel kapcsolatos képzéseken gyakorolhat.